• Środa, 29 maja 2024

Trzy sposoby na zapobieganie brzydkiemu oddechowi

Nieświeży oddech może być notorycznie chytry i przez to żenujący. Możesz nawet nie wiedzieć, że masz nieświeży oddech, dopóki twoi bliscy nie wymkną się, gdy wejdziesz na pocałunek! Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać nieświeżemu oddechowi, abyś mogła wyjść na świat z pewnością siebie, która pochodzi ze świeżego oddechu.

Unikaj śmierdzących pokarmów

Wydaje się, że im smaczniejsza i bardziej aromatyczna jest kuchnia, tym bardziej śmierdzi! Czosnek i cebula to jedne z najgorszych, ale są też inni winowajcy, jak na przykład kawa. Niestety, mycie zębów często nie wystarcza, aby pozbyć się tych zapachów. Cuchnące związki zawarte w tych produktach są wchłaniane do krwiobiegu, co powoduje, że wydychasz zapach z płuc, a nie tylko z ust. Jedynym sposobem na pozbycie się oddechu czosnkowego jest unikanie jedzenia czosnku.

Szczotkuj swój język

Wszyscy wiedzą, że powinieneś umyć zęby. Większość ludzi wie, że szczotkowanie zębów obejmuje również szczotkowanie linii dziąseł. Nie wszyscy wiedzą, że powinieneś również szczotkować język. Wyboista powierzchnia języka jest doskonałym miejscem do ukrycia bakterii wywołujących nieprzyjemne zapachy, więc dodanie szczotkowania języka (lub skrobanie go skrobakami do języka) to świetny sposób na poprawę obustronnego oddechu. Te same bakterie, jeśli pozostaną na języku, mogą wrócić na czyste zęby i potencjalnie spowodować próchnicę.

Leczyć suchą jamę ustną

Ślina w twoich ustach jest jednym z najlepszych mechanizmów samooczyszczania się organizmu. Ślina pomaga wypłukać bakterie i zanieczyszczenia w jamie ustnej, które mogłyby spowodować próchnicę zębów, gdyby pozwolono im pozostać w pobliżu. Te same bakterie mogą również powodować nieświeży oddech. Utrzymując wilgoć w jamie ustnej, możesz zapobiec próchnicy i zachować świeży oddech. Najlepszym sposobem na to jest utrzymanie nawodnienia poprzez picie dużej ilości wody. Jednak czasami suchość w jamie ustnej jest przewlekła i może być efektem ubocznym niektórych leków. Jeśli okaże się, że pomimo nawodnienia masz suchą jamę ustną, być może zechcesz porozmawiać z lekarzem o swoich lekach i sprawdzić, czy istnieje sposób, aby przejść na taki, który nie ma tego efektu ubocznego. Możesz również porozmawiać z dentystą o lekach dostępnych bez recepty i receptach na suchą jamę ustną, takich jak specjalne płukanki.