• Środa, 24 kwietnia 2024

Zapytaj swojego dentystę: 4 rzeczy, o których nie wiedziałeś o licówkach dentystycznych

Okleiny dentystyczne są doskonałą propozycją dla osób zainteresowanych poprawą wyglądu swojego uśmiechu. Składają się one z cienkich warstw porcelany lub żywicy kompozytowej i są dopasowane do Twoich zębów.

Po ich nałożeniu uzyskuje się naturalnie wyglądającą powierzchnię, która poprawia wygląd Twoich zębów, pokrywa przebarwienia, przebarwienia oraz minimalizuje luki lub problemy z ułożeniem, dając Ci promienny uśmiech, na jaki zasługujesz.

Ponadto, licówki są odporne na przebarwienia i uszkodzenia, dzięki czemu Twoje rezultaty będą trwały przez długi czas, przy zachowaniu należytej ostrożności.

Jak stosuje się licówki

W wielu przypadkach nakładanie licówek jest łatwym zabiegiem i zazwyczaj nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, chyba że zęby są bardzo wrażliwe.

Twój dentysta oczyści powierzchnię zębów, a następnie usunie niewielką ilość szkliwa powierzchniowego, aby stworzyć miejsce na licówkę. Wykonywane są impresje i wybierany jest optymalny kolor, co pozwala na stworzenie całkowicie spersonalizowanych licówek. Następnie nakładane są licówki tymczasowe w celu ochrony powierzchni, podczas gdy licówki długoterminowe są wykonywane.

Gdy licówki są już gotowe, licówki tymczasowe są usuwane, ząb jest ponownie czyszczony, a nowe licówki niestandardowe mocowane są na miejscu za pomocą kleju. Specjalne światło utwardza klej, a następnie licówki są polerowane i szlifowane na krawędziach.

Jak dbać o licówki

Dbanie o swoje licówki jest proste! Wszystko, co musisz zrobić, to regularnie szczotkować i nitkować. Unikanie jedzenia i napojów powodujących plamy, takich jak kawa, czerwone wino i jagody w głębokim kolorze, może pomóc w zapewnieniu, że licówki nie będą plamić z czasem.

Chcesz także umówić się na regularne wizyty u dentysty, nie tylko po to, aby pielęgnować swoje licówki, ale także aby utrzymać dobry stan zdrowia jamy ustnej.

4 Rzeczy, których nie wiedziałaś o licówkach dentystycznych

  • Dopasowanie kolorów

W przypadku, gdy nie wszystkie zęby otrzymują licówki, dentysta może dopasować kolor Twoich licówek do Twoich okolicznych zębów. Gwarantuje to, że wszystko do siebie pasuje, dając Ci naturalnie wyglądający uśmiech.

  • Wypróbowany i przetestowany

Okleiny są stosowane od dawna i w rzeczywistości są uznawane za jeden z najstarszych zabiegów stomatologii estetycznej.

  • Trwałe

Przy odpowiedniej pielęgnacji, licówki mogą trwać od 10 do 15 lat lub dłużej.

  • Brak specjalnej konserwacji

Poza szczotkowaniem, nitkowaniem i nadążaniem za regularnymi wizytami u dentysty, licówki nie wymagają specjalnej konserwacji.

Ostatecznie, licówki mogą być doskonałym sposobem na poprawę wyglądu Twojego uśmiechu, dając Ci naturalny wygląd, który możesz pielęgnować przez wiele lat.