• Środa, 24 kwietnia 2024

Być może źle szczotkujesz zęby

Szczotkowanie zębów jest tak rutynowym nawykiem, że możesz zapomnieć, że istnieje właściwy i niewłaściwy sposób, w jaki należy to robić. Ale prawidłowe szczotkowanie zębów jest bardzo ważne dla zapobiegania próchnicy i chorobom dziąseł! Oto kilka rzeczy, które możesz robić źle w swoich nawykach higieny jamy ustnej i co robić zamiast tego, aby upewnić się, że Twój uśmiech pozostaje zdrowy teraz i w przyszłości.

Zbyt mocno szczotkujesz zęby

Twarde i szybkie może być świetne dla Twojego treningu SoulCycle, ale nie tak dla Twoich zębów. Bez względu na to, czy rano pędzisz do pracy, czy wieczorem z trudem kładziesz się do łóżka, istnieje tendencja do pośpiesznego przechodzenia przez rutynę higieny jamy ustnej tylko po to, by mieć to już za sobą. Jeśli nie zamierzasz szczotkować zębów przez całe 2 minuty, może Ci się wydawać, że możesz to nadrobić, wywierając większy nacisk i mocniej szorując zęby. Nieprawda! O wiele ważniejsze jest, aby być dokładnym i delikatnym. Zbyt mocne szczotkowanie może w rzeczywistości osłabić szkliwo Twoich zębów, czyniąc je bardziej podatnymi na próchnicę i wrażliwe zęby. Ponadto, zbyt mocne szczotkowanie może podrażnić lub zranić dziąsła. Poświęć trochę czasu, aby zrobić to dobrze, a Twój uśmiech Ci podziękuje!

szczotkowanie

Używasz niewłaściwej szczoteczki do zębów

Pomimo tego, co niektóre reklamy i reklamy mogą kazać Ci myśleć, nie ma jednej marki szczoteczki do zębów, którą większość dentystów zaleca. To powiedziawszy, istnieją pewne wytyczne, którymi zawsze powinieneś się kierować przy wyborze szczoteczki do zębów. Po pierwsze, kup szczoteczkę z miękkim włosiem. Wiemy, że istnieją szczoteczki o średnim i twardym włosiu, ale jesteśmy trochę zdezorientowani, dlaczego one istnieją, ponieważ nie są one dobre dla Twoich zębów (mogą być naprawdę twarde dla szkliwa zębów, co może prowadzić do ubytków i nadwrażliwości). Trzymaj się więc szczotki z miękkim włosiem i kupuj szczotkę z twardym włosiem tylko wtedy, gdy zamierzasz używać jej do czyszczenia fug w swojej łazience.

Możesz wierzyć lub nie, ale rozmiar również ma znaczenie. Jeśli masz mniejsze usta, wybierz szczoteczkę z mniejszą główką, która pozwoli Ci dotrzeć do ciaśniejszych miejsc z tyłu jamy ustnej. Nie chcielibyśmy widzieć, jak Twoje tylne zęby trzonowe są zaniedbywane tylko dlatego, że Twoja szczoteczka jest za duża!

Twoja szczoteczka jest przestarzała

Kiedy już znajdziesz swoją idealną szczoteczkę do zębów, postaraj się nie przywiązywać do niej zbyt mocno. To będzie najwyżej trzymiesięczny związek. To prawda: żywotność szczoteczki do zębów wynosi tylko około trzech miesięcy. Po tym czasie włosie zużywa się i zaczyna wystawać w każdą stronę, co utrudnia mu skuteczne usuwanie płytki nazębnej i zanieczyszczeń z powierzchni Twoich zębów. Jeśli Twoja szczoteczka do zębów wygląda puszysto jak kurz z piór (lub włosy Guya Fieri), czas ją wyrzucić.