• Środa, 24 kwietnia 2024

Najlepsze wskazówki, jak pozbyć się przebarwień z zębów

Bez względu na to, gdzie mieszkasz lub jaki rodzaj stylu życia lubisz, są szanse, że masz nawyk, który może przebarwić Twoje zęby. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem kawy, entuzjastą herbaty, czy koneserem czerwonego wina, Twoje zęby mogą nie być tak jasne, jak byś chciał. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć przebarwienia na zębach bez rezygnowania z ulubionych potraw i napojów.

Pij wodę po spożyciu napoju

Picie wody w trakcie lub po wypiciu herbaty, kawy lub czerwonego wina może również pomóc zredukować przebarwienia. To dlatego, że woda może pomóc wypłukać związki barwiące, zanim będą one mogły przylegać do zębów. Jest to kolejny powód, dla którego żucie gumy po zakończeniu może pomóc w zmniejszeniu przebarwień. Żucie gumy pobudza produkcję śliny, a ślina może pomóc zmyć związki barwiące również.

Dobra higiena jamy ustnej

Szczotkowanie zębów może pomóc usunąć plamy z powodu składników ściernych pasty do zębów. Ale czy wiesz, że szczotkowanie i nitkowanie zębów może również pomóc w zapobieganiu przebarwieniom? Jest bardziej prawdopodobne, aby gromadzić plamy na zębach, które mają płytkę nazębną na nich. Dzieje się tak, ponieważ płytka nazębna daje barwiącym składnikom jedzenia i napojów coś, do czego mogą się przyczepić. Pomyśl o tym w ten sposób: kawa przykleja się do płytki nazębnej, płytka nazębna przykleja się do zębów, a w końcu plamy przyklejają się do zębów. Ale jeśli nie masz żadnej płytki nazębnej na zębach, barwiące składniki kawy mają mniej do czego się przyczepić!

mycie zębów

Nie pal!

To może wydawać się oczywiste, ale zawsze musimy o tym wspomnieć. Jeśli chodzi o szkody, jakie palenie może wyrządzić Twojej jamie ustnej i ogólnemu zdrowiu, żółte zęby wydają się być najmniejszym z Twoich zmartwień. Ale wciąż nie możemy wystarczająco mocno podkreślić, że palenie tytoniu (lub używanie innych produktów tytoniowych) ma straszny wpływ na kolor Twoich zębów. Jeśli posiadanie bielszych zębów jest dla Ciebie wystarczającą motywacją do rzucenia palenia, popieramy Cię!

Zwróć się do profesjonalistów

Jeśli skończysz z przebarwienia lub żółknięcie zębów pomimo wszystkich wskazówek wymienionych powyżej, nie krępuj się poprosić nas o poradę specyficzne dla Twojego indywidualnego uśmiechu. Profesjonalne czyszczenie zębów można uzyskać od higienistki na swojej regularnej kontroli może usunąć niektóre plamy. Plus dentysta i higienistka może spojrzeć na swoje zęby i niech wiesz, co inne zabiegi lub zmiany stylu życia mogą być pomocne.

Najlepsze wybielanie zębów to profesjonalne wybielanie zębów wykonane tutaj u dentysty przez specjalistę stomatologa. Zestawy do wybielania zębów z apteki są skuteczne, ale są bardziej czasochłonne i mogą nie usuwać przebarwień tak łatwo. Dentyści mogą również zapewnić profesjonalną, niestandardową wersję zestawu do wybielania w domu, z mocniejszymi żelami wybielającymi i nakładkami wybielającymi, które pasują do Twoich konkretnych zębów. Z przyjemnością przedyskutujemy, która technika wybielania zębów jest dla Ciebie najlepsza!

Zobacz więcej na: http://osemkadowyrwania.pl/