• Sobota, 22 czerwca 2024

Czy otrzymujesz swoją dawkę witaminy D?

Ta wiadomość od dentysty z Yuma w Yuma AZ przypomina o znaczeniu witaminy D. Czy dostarczasz jej wystarczającą ilość?

Większość ludzi wie, że witamina D jest niezbędna dla zdrowych zębów i kości, ale wielu z nas nie dostarcza jej w odpowiednich ilościach.

Oto próbka wyników badań nad witaminą D, uzyskanych z kilku szybkich wyszukiwań w Google:

"Kilka ostatnich raportów wskazuje na istotny związek między zdrowiem przyzębia a spożyciem witaminy D".

"Naukowcy, którzy ponownie przyjrzeli się serii badań klinicznych przeprowadzonych na 2000 dzieci w kilku krajach w latach 20. i 80. ubiegłego wieku, ustalili, że witamina D - którą często pozyskujemy ze światła słonecznego - była związana z około 50-procentowym zmniejszeniem częstości występowania próchnicy zębów.

"Nieodpowiedni poziom witaminy D u kobiet w ciąży może być związany z próchnicą zębów u ich dzieci w pierwszym roku życia".

"Słońce jest doskonałym źródłem witaminy D, ale trudno jest określić ilościowo, ile witaminy D otrzymujemy z czasu spędzonego na słońcu, a ryzyko raka skóry może przewyższać korzyści". Przede wszystkim jedz" - mówi dietetyk Keli Hawthorne z Baylor College of Medicine. "Suplementy mogą uzupełnić braki, ale zawsze lepiej jest próbować zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe za pomocą żywności, która zawiera błonnik, składniki fitoodżywcze i wiele innych".

W The Yuma Dentist w Yuma AZ zachęcamy naszych pacjentów do praktykowania medycyny prewencyjnej poprzez spożywanie zdrowej diety pełnej wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nasze usługi obejmują stomatologię ogólną i estetyczną, a nasz gabinet znajduje się również w Fortuna Foothills. Zadzwoń, aby umówić się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 6536