• Sobota, 22 czerwca 2024

Dlaczego unikamy dentysty?

Dlaczego unikamy dentysty?

Czasami jest to długotrwałe wspomnienie wcześniejszego, złego doświadczenia. Innym razem jest to strach przed hałasem. Cokolwiek to jest, jest to fakt, o którym dobrze wiemy - niektórzy ludzie całkowicie unikają chodzenia do dentysty. W naszych gabinetach dentystycznych chcemy porozmawiać o kilku wspólnych powodach, dla których ludzie unikają dentysty i o tym, jak to unikanie szkodzi bardziej niż jakiekolwiek leczenie dentystyczne. Główne powody, dla których unikamy dentysty Istnieje wiele powodów, dla których ludzie unikają dentysty.

Jednym z głównych powodów jest uzasadniona fobia wobec dentysty. Strach przed dentystą ma nawet własną nazwę, dentofobię, i może mieć charakter od łagodnego do ciężkiego. Ale właściwy dentysta może naprawdę wiele zrobić, aby złagodzić twój strach. Powinieneś zawsze czuć się komfortowo rozmawiając z dentystą o swoich obawach i lękach i znaleźć ulgę w ich zapewnieniach. Innym powodem, dla którego mamy tendencję do unikania stomatologa, jest to, że w przeszłości mieliśmy złe doświadczenia stomatologiczne. Powszechnie uważa się, że jeśli będzie bolało raz, to będzie bolało ponownie.

Nawet jeśli poczyniono postępy w technologii dentystycznej, aby leczenie było łatwe, wygodne i praktycznie bezbolesne, zła pamięć może powodować dodatkowy strach. Ponownie, jeśli tak się stanie, porozmawiaj z zespołem dentystów o swoich obawach, a my będziemy z Tobą współpracować, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo i że każdy zabieg jest wykonywany z delikatnością i łatwością.

Słyszeliśmy również, jak pacjenci w gabinetach stomatologicznych rozmawiali o swoim niepokoju z hałasem wiertła i innych narzędzi. Rozumiemy, że gdy wykonujesz zabieg wypełnienia ubytku lub profesjonalnego czyszczenia, hałas instrumentów może zabrzmieć niezwykle głośno, zwłaszcza gdy znajdują się one w Twoich ustach. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że choć mogą one zabrzmieć przerażająco, narzędzia te zostały zaprojektowane tak, aby ułatwiać zabiegi i w rzeczywistości pomagają utrzymać ich bezbolesność.

Dlaczego unikanie dentysty może być szkodliwe dla Twojego zdrowia?

Wiemy, że nie jest to nic osobistego i że nie lubisz nas jako ludzi, ale nadal martwi nas to, że nie otrzymujesz opieki dentystycznej, której potrzebujesz, jeśli nie widzisz swojego dentysty regularnie. Bez regularnego czyszczenia zębów i badań kontrolnych twoja jama ustna jest doskonałym miejscem do rozwoju bakterii, chorób dziąseł, a nawet do czarowania się raka jamy ustnej bez twojej wiedzy. Wizyta u dentysty może nie tylko utrzymać Twoją jamę ustną w dobrym zdrowiu, ale może również utrzymać Twoje ciało w dobrym zdrowiu. Wiele problemów ze zdrowiem jamy ustnej, takich jak choroby dziąseł, wiąże się z chorobami całego ciała, takimi jak choroby serca, udary, trudna do opanowania cukrzyca i wiele innych dość przerażających rzeczy. Jeśli więc unikasz dentysty, cierpi na tym nie tylko twój uśmiech.


Sprawdź stomatologia Kraków — centrum stomatologii CDC i zadbaj o swoje zęby.