• Sobota, 22 czerwca 2024

Top 3 Rzeczy, które chciałbyś wiedzieć od twojego dentysty

Zawsze staramy się spędzać czas na każdej wizycie, edukując pacjentów w kluczowych kwestiach, aby się uczyli, poznali i zapamiętali. Podczas gdy każda część rutyny zdrowia jamy ustnej jest ważna, istnieje kilka "ulubionych rzeczy", które mają pierwszeństwo i chcemy, aby każdy pacjent w naszych gabinetach stomatologicznych wiedział. Krwawienie jest NIGDY DOBRE Istnieje powszechne błędne przekonanie, że dziąsła mogą trochę krwawić podczas szczotkowania lub nitkowania.

Prawda jest taka, że twoje dziąsła nigdy, przenigdy nie powinny krwawić. Jeśli tak się stanie, to jest to kluczowy znak, że coś jest nie tak. Niezależnie od tego, czy to twoja rutyna higieniczna nie jest wykonywana dobrze, czy masz choroby dziąseł, krwawiące dziąsła należy jak najszybciej zająć się nimi, zbadać je i leczyć.

Zdrowe Usta = Zdrowe Ciała

Twój stan zdrowia jamy ustnej jest bezpośrednio związany z ogólnym stanem zdrowia. Jest to prawdopodobnie najważniejsza "ulubiona rzecz" na naszej liście. Problemy z zębami, takie jak choroby dziąseł, mogą nie tylko powodować utratę zębów, ale są również związane z chorobami serca, udarami, demencją i wieloma innymi. Dlatego tak ważne jest dotrzymywanie terminów regularnych wizyt w naszych gabinetach stomatologicznych. Rutynowe wizyty nie tylko pomagają utrzymać czysty uśmiech, ale są również kluczem do złapania problemów zanim staną się naprawdę poważne.

Nieświeży oddech

Jasne, nieświeży oddech może być spowodowany czymś, co zjadłeś, ale jeśli twój oddech jest chronicznie zły, jest duża szansa, że coś jest nie tak. Choroby dziąseł, suchość w jamie ustnej i zła higiena mogą być przyczyną nieświeżego oddechu, a żadne środki do odświeżania oddechu, takie jak płyn do płukania ust, miętówki czy gumy, nie pomogą naprawić go na dłuższą metę. Rozpoczynając dobrą rutynę higieniczną polegającą na szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie przez co najmniej dwie minuty i nitkowaniu raz dziennie, możesz pomóc w walce z nieświeżym oddechem. Zdarzają się jednak sytuacje, w których problem posuwa się za daleko i nieświeży oddech nie ustępuje. Właśnie wtedy należy zadzwonić do naszego gabinetu stomatologicznego. Ważne jest, abyśmy sprawdzili, co się dzieje i pracowali nad jego leczeniem. Dotknęłam tylko kilku ulubionych rzeczy, które chcemy, aby nasi pacjenci wiedzieli, a jest jeszcze wiele do zrobienia.