• Środa, 29 maja 2024

Wizyta u ortodonty - 5 rzeczy, których należy się spodziewać

Odwiedzasz ortodontę po raz pierwszy? Wspaniale! Poczujesz się o wiele lepiej po naprawieniu zębów! Wiele osób unika uśmiechania się lub odsłaniania zębów z powodu nakładających się, przepełnionych lub źle ustawionych zębów. Jeśli to ty i jesteś zdenerwowany, to nie jesteś sam. Nasi ortodonci są tu po to, aby Twoje doświadczenia z ortodontą były niesamowite.

Problemy z zębami często pogłębiają się z czasem, gdy pacjenci niechętnie korzystają z profesjonalnej pomocy. Marie Curie słusznie powiedziała: "Niczego w życiu nie należy się obawiać, tylko po to, by zostać zrozumianym". Teraz jest czas, aby zrozumieć więcej, abyśmy mogli się mniej bać." Oto 5 rzeczy, których należy się spodziewać po pierwszej wizycie u ortodonty.

1. Atmosfera

Po przyjeździe znajdziesz kilka magazynów do czytania i telewizor do oglądania podczas oczekiwania na wizytę, a także specjalny kącik zabaw dla dzieci, aby poprawić swoje wrażenia z ortodonty. Poszczególne pokoje są zazwyczaj bardzo spokojne, jasne i nieskazitelnie czyste, każdy z własnym krzesłem dla pacjenta oraz szafką, zlewem, krzesłem, lampą i innymi narzędziami dla personelu. Nasz obiekt ortodontyczny jest zasadniczo zaprojektowany tak, aby zapewnić kojącą atmosferę.

2. Przyjazne wprowadzenie

Tak jak w gabinecie dentystycznym, będziesz musiał poczekać, aż wypowiesz swoje imię. Chcemy, abyś miał jak najlepsze doświadczenie, a nasi pracownicy są profesjonalnie wyszkoleni, abyś czuł się jak najlepiej. Ortodonta może zaangażować Cię w lekką rozmowę o Twoim życiu osobistym i zawodowym. Gdy będą Państwo zrelaksowani, rozpocznie się proces konsultacji.

3. Proces konsultacji i egzamin ustny

Jeśli masz skierowanie od swojego dentysty, ortodonta może być świadomy, jakiego rodzaju leczenia potrzebujesz. Zostaniesz poproszony o siedzenie na krześle dentystycznym w pozycji leżącej. Zostanie przeprowadzone dokładne wizualne badanie jamy ustnej. Ortodonta skontroluje Twoje obecne ustawienie zębów, podniebienia, języka i gardła. Zawsze będzie to robił w sposób wygodny i spokojny, aby pomóc Ci w uzyskaniu najlepszego doświadczenia ortodonty. Ponadto, zbada Twoją twarz i poprosi Cię o otwarcie i zamknięcie szczęki. Pomoże to ortodoncie w zdiagnozowaniu wszelkich problemów ze szczęką.

Po wykonaniu zdjęć rentgenowskich ortodonta przepisze Państwu plan leczenia. Omówi on z Państwem opcje dotyczące aparatów ortodontycznych i porozmawia o czasie trwania leczenia.

Następnie pobierze od Państwa odciski szczęki, aby wykonać formy i przygotować Państwa aparat ortodontyczny. Do jamy ustnej zostanie włożona kuweta z miękkiego materiału, w którą będziecie musieli wcisnąć zęby.

4. Dużo zdjęć rentgenowskich i wiele pytań

W ramach konsultacji ortodonta może zamówić szereg specjalnych zdjęć rentgenowskich zębów i twarzy. Zostaniesz zabrany do osobnego pomieszczenia z aparatem rentgenowskim. Wykonane zostanie kilka zdjęć rentgenowskich. Ortodonta będzie obserwował raporty rentgenowskie, aby dowiedzieć się o wszelkich problemach ze strukturą twarzy lub ukrytych części zębów.

Teraz będzie to dobry moment na zadawanie pytań w celu jak najlepszego wykorzystania doświadczenia ortodonty. Ortodonci są bardzo profesjonalistami i posiadają szeroką wiedzę. Chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, aby zapewnić Ci najlepsze doświadczenia ortodontyczne! Jeśli więc coś Cię niepokoi lub dezorientuje, możesz ich po prostu zapytać. Leczenie stanie się gładkie, jeśli będziesz zadowolona.

5. Płatność i dokumentacja

W końcu zostaniesz poinformowany o kosztach leczenia. Możesz również zapytać o opcje ubezpieczenia podczas wizyty. Sugerujemy skontaktowanie się z ubezpieczycielem przed umówieniem się na wizytę. Jeśli są Państwo objęci ubezpieczeniem, zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie niezbędnej dokumentacji. Proszę pamiętać o zabraniu prawa jazdy i karty ubezpieczeniowej.

Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem ortodontycznym, porozmawiaj z lokalnym dentystą dzisiaj o uzyskaniu skierowania lub pomocy w domu!