• Środa, 29 maja 2024

Jak osiągnąć i utrzymać promienny uśmiech

Ponad 30 lat temu, Brytyjska Fundacja Zdrowia Stomatologicznego rozpoczęła Narodowy Miesiąc Uśmiechu. Choć być może nie jesteśmy w Wielkiej Brytanii, nie oznacza to, że teraz nie jest to dobry czas na zastanawianie się, jak najlepiej zadbać o swój uśmiech.

Jeśli chcesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby osiągnąć i utrzymać promienny uśmiech, oto kilka wskazówek.

Szczoteczka i nić dentystyczna

Szczotkowanie i nitkowanie są podstawą dobrego zdrowia jamy ustnej. Ponadto, pomagają usuwać płytkę nazębną i przebarwienia, dzięki czemu Twój uśmiech jest tak jasny, jak to tylko możliwe.

Daj czas na szczotkowanie zębów przynajmniej dwa razy dziennie (rano i wieczorem) i nitkowanie raz dziennie. Jeśli jednak w ciągu dnia czujesz, że jedzenie utknęło między zębami, spróbuj szczególnie słodkiej przekąski lub napoju, który mógłby doprowadzić do przebarwień, dobrym pomysłem może być trzecie szczotkowanie i dodatkowe nitkowanie.

Oglądaj swoje jedzenie i napoje

Niektóre produkty spożywcze i napoje są bardziej podatne na zabrudzenia niż inne. Kawa, herbata, soda, ciemne soki i czerwone wino mogą być dużymi winowajcami, ale z pewnością nie są to jedyne napoje, które mogą sprzyjać przebarwieniom powierzchni zębów.

Niektóre produkty spożywcze są również znane z tego, że powodują przebarwienia. Popsicles, ocet balsamiczny, sos sojowy, sos pomidorowy, ciemne jagody i prawie każdy inny element, który może tymczasowo przebarwić skórę może również odbarwiać zęby.

Jeśli lubisz jedzenie lub napoje, które mogą prowadzić do powstawania przebarwień, to chcesz ograniczyć ich skutki. Na przykład, możesz później wypić szklankę wody, aby pomóc w pozbyciu się zanieczyszczeń powodujących przebarwienia lub poświęcić chwilę na szczotkowanie zębów pastą do zębów zwalczającą przebarwienia.

Spróbuj Wybielanie

Czasami szczotkowanie i nitkowanie nie wystarczy, by rozjaśnić uśmiech. Jeśli walczysz z głębokimi plamami, to profesjonalny zabieg wybielania może być świetną opcją.

Profesjonalne wybielanie może być bezpieczniejsze niż niektóre metody domowe i daje szybsze rezultaty. W ten sposób możesz cieszyć się promiennym uśmiechem już podczas jednej wizyty, a dentysta z Prairieville może wybrać opcję, która jest dla Ciebie najlepsza.

Odwiedź swojego dentystę

Mówiąc o swoim dentyście, utrzymanie regularnych wizyt u dentysty jest niezbędne, jeśli chcesz mieć zdrowy i piękny uśmiech. Profesjonalne sprzątanie obejmuje wszystko, od usuwania płytki nazębnej po ładne polerowanie, dzięki któremu Twoje zęby będą lśniły.

Ponadto, może on zalecić inne zabiegi, które pozwolą zachować zdrowie jamy ustnej i wygląd Twojego uśmiechu. Następnie, można wybrać opcje, które są odpowiednie dla Ciebie, zapewniając, że Twój uśmiech jest niesamowity dzisiaj, jutro i przez lata.