• Środa, 24 kwietnia 2024

Zwalczaj odkładanie się płytki nazębnej!

Płytka nazębna to włóknista substancja, która nieustannie tworzy się na powierzchni zębów. Niełatwo ją zauważyć, a szczotkowanie zębów nie usuwa jej w całości, dlatego bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzanie czyszczenia i kontroli zębów co sześć miesięcy u dentysty w Yumie.

Płytka nazębna jest tworzona przez bakterie i cukry, które pokrywają zęby. Jest to proces ciągły, płytka stale się tworzy. Dlatego właśnie należy szczotkować i nitkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. Ważne jest, aby usuwać płytkę nazębną, ponieważ to właśnie ona powoduje powstawanie ubytków.

Walka z płytką nazębną

Najlepszą strategią walki z płytką nazębną jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku. W ten sposób pozbędziesz się jej natychmiast, gdy tylko się utworzy. Zalecamy używanie szczoteczki o miękkim włosiu i delikatnym dotyku. Twarde włosie może być dość szorstkie dla dziąseł.

Pamiętaj, aby co około trzy miesiące wyrzucać szczoteczkę do zębów i kupować nową. Gdy włosie zaczyna się wyginać, nie działa już tak dobrze. Ważne jest również, aby podczas szczotkowania trzymać włosie pod kątem 45 stopni i wykonywać delikatne, okrężne ruchy.

Ostrzeżenie dwuminutowe

Postaraj się szczotkować zęby przez dwie minuty! Dla niektórych osób jest to nie lada wyzwanie. Możesz użyć minutnika, aby pomóc, lub posłuchać muzyki, aby oderwać się od szczotkowania. W ten sposób czas będzie mijał, a Ty możesz nawet przekroczyć to dwuminutowe minimum.

Szczotkuj zęby wewnątrz i na zewnątrz, a także wzdłuż powierzchni żujących. Nie zapomnij o wyszczotkowaniu języka. Twoim celem jest wyczyszczenie całej jamy ustnej.

Prawidłowe szczotkowanie pomaga także zwalczać choroby dziąseł.

W gabinecie dentystycznym The Yuma Dentist w Yuma AZ chcemy, aby wszyscy nasi pacjenci cieszyli się czystymi zębami i doskonałym zdrowiem jamy ustnej. Dlatego szczotkuj i nitkuj zęby dwa razy dziennie, a co sześć miesięcy udaj się do nas na czyszczenie i kontrolę. Oferujemy stomatologię ogólną i estetyczną, a nasze gabinety znajdują się w Yuma i Fortuna Hills. Zaplanuj następną wizytę już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365