• Środa, 29 maja 2024

Zdrowy styl życia dla zdrowych mil.

Zdrowie zębów i wspaniały uśmiech zależą od czegoś więcej niż tylko od regularnego szczotkowania zębów. W dzisiejszym wpisie Yuma Family Dentist przedstawiamy krótki kurs przypominający o najważniejszych praktykach związanych ze stylem życia, które mają wpływ na zdrowie jamy ustnej. Większość z tych zaleceń jest Ci zapewne znana, ale warto je sobie od czasu do czasu przypomnieć. Zachęcamy wszystkich naszych pacjentów do prowadzenia takiego stylu życia, który sprzyja zdrowiu zębów, jak również ogólnemu zdrowiu fizycznemu. W końcu te dwa elementy są nierozłączne.

DO:

Stosuj pożywną dietę.
Spożywaj produkty mleczne bogate w wapń, takie jak mleko, sery i jogurty, które neutralizują kwasy atakujące szkliwo.
Szczotkuj zęby delikatnie, ale dokładnie, co najmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem.
Upewnij się, że dokładnie czyścisz przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej lub narzędzi do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, takich jak końcówki do nitkowania.
Jeśli masz dzieci, porozmawiaj ze swoim dentystą z Yumy o fluoryzacji wody. Jeśli miejskie ujęcie wody nie jest fluoryzowane, być może warto podawać dzieciom suplementy fluoru.
Dwa razy w roku poddawaj zęby profesjonalnemu czyszczeniu.
Dwa razy w roku poddawaj się badaniu stomatologicznemu u dentysty w Yumie.

NIE WOLNO:

Często spożywać cukru. Cukier pobudza produkcję szkodliwych kwasów powodujących powstawanie ubytków, które osłabiają szkliwo.
Podjadać w ciągu dnia. Przyspiesza to produkcję płytki nazębnej i naraża zęby na ciągłe bombardowanie kwasami.
Żuj lód.
Używaj zębów jako narzędzi. Nigdy.
Pij napoje energetyczne.
Wykonuj kolczyki w jamie ustnej.
Ignoruj ból lub nadwrażliwość zębów.

Jeśli odczuwasz ból w jamie ustnej lub dawno nie byłeś u dentysty, zadzwoń do Yuma Family Dentist pod numer 928-783-0804 aby umówić się na wizytę u dr Manna. Problemy z zębami pogarszają się z czasem - zwłaszcza w przypadku próchnicy lub choroby dziąseł.

W Yuma Family Dentist zapewniamy wyjątkową opiekę stomatologiczną w rejonie Yuma, w tym stomatologię ogólną i estetyczną. Zapytaj nas o stomatologię estetyczną, implanty dentystyczne, stomatologię sedacyjną i wybielanie zębów.

Kontakt z Yuma Family Dentist: 928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365