• Środa, 24 kwietnia 2024

Znalezienie nowej praktyki dentystycznej: 5 Pytania, które należy zadać

Poszukiwanie nowego dentysty może być przytłaczającym i trudnym doświadczeniem. Znalezienie nowej praktyki dentystycznej jest ważnym zadaniem, które może mieć wpływ na zdrowie jamy ustnej. Oto 5 rzeczy, których należy poszukać, a które mogą pomóc w poinformowaniu o poszukiwaniach i dać Ci pewność siebie potrzebną do tego, by zaufać swojemu lekarzowi stomatologowi godnemu zaufania.

Jakie są ich doświadczenia?

Spróbuj dowiedzieć się o dotychczasowych doświadczeniach dentysty w zakresie leczenia. W rzeczywistości zdolność do zaoferowania skutecznego i komfortowego leczenia poprawia się wraz z praktyką i doświadczeniem. Choć może to zabrzmieć dziwnie, nie wahaj się zapytać dentystę, ilu pacjentów udało mu się wyleczyć, ponieważ to Ty możesz cierpieć na powikłania wynikające z jego braku doświadczenia.

Trzymaj oko na rękawicach

Zakażenia krzyżowe są dość powszechne w gabinetach stomatologicznych, gdzie brak jest środków ostrożności. Upewnij się, że używane przez dentystę rękawice zostały wyjęte z dozownika, a nie pobrane z biurka. Równie ważne jest, aby sprawdzić, co jest dotykane po ich założeniu. Dentysta powinien dotykać tylko tych narzędzi dentystycznych, które mają służyć do leczenia Ciebie. Jeśli dotknie czegoś innego lub wyjdzie z gabinetu, prawdopodobnie użyje nowej pary, ale jeśli tego nie zrobi, proszę się odezwać! Zwróć również uwagę na pojemniki na mydło, ponieważ dentysta i inni pracownicy powinni często używać mydła.

Jak wyglądają standardy sterylizacji?

Przed wizytą kontrolną lub zabiegiem należy upewnić się, że wybrany przez Państwa dentysta używa prawidłowo wysterylizowanego sprzętu. Chociaż jest to jeden z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę, sterylizacja nie jest wszędzie gwarantowana. Najlepiej jest po prostu zapytać dentystę, jakie protokoły sterylizacji są stosowane na co dzień. Dobry dentysta jest świadomy znaczenia sterylizacji i z dumą podzieli się sposobami, w jaki zapewnia Państwu bezpieczeństwo i ochronę.

Dodatkowo, przekonajcie się Państwo sami. Zagracony, nieporządny gabinet z dużą ilością śmieci na blatach to oznaka sterylizacji poniżej standardu. Szpitalne podłogi z linoleum mogą być sterylizowane, ale wykładziny nie mogą. Więc sprawdź, czy są tam dywany.

Sprawdźcie narzędzia chirurgiczne

Przy poszukiwaniu nowego stomatologa szczególnie ważnym punktem jest stan narzędzi chirurgicznych stosowanych w zabiegach. Specjalne pojemniki do usuwania igieł i ostrych przedmiotów powinny być dla Państwa widoczne. Lekarze dentyści powinni używać nowych urządzeń dla każdego pacjenta, a także usuwać zużyte przedmioty. Rozwijanie zapieczętowanego opakowania z narzędziami przed sobą oznacza, że opakowanie jest sterylizowane przez maszynę. Instrumenty, które nie są rozpakowane, mogą zawierać zarazki z poprzedniego leczenia pacjenta, więc naprawdę trzeba mieć na to oko. Są to ważne wskazówki, które pokazują, jak poważnie dentysta podchodzi do czystości.

Sprawdź, czy walidacja w autoklawie

Walidacja w autoklawie jest certyfikacją strony trzeciej, która wysyła pakiety bakterii trudnych do zabicia u dentysty. Co miesiąc lub co tydzień dentysta umieszcza te bakterie w swoim automacie sterylizacyjnym i odsyła paczkę pocztą, a firma wystawia raport zwrotny określający, jak dobrze działa maszyna sterylizacyjna. Jeśli dentysta jest skłonny pokazać raport, pokazuje on jego zaangażowanie w ochronę zdrowia, a jeśli robi wymówki, weź go jako czerwoną flagę.